A program keretében létrejött laboratóriumok négy fő területen folytatják kutatási tevékenységüket: Ipar és digitalizáció; kultúra és család; egészség; biztonságos társadalom és környezet. Az InfoLab a „digitalizáció” és a „biztonságos társadalom” szektorokban jelölte ki kutatási tevékenységének fő irányait.
A konferenciát Sebők Katalin, az NKFIH kutatás-fejlesztési elnökhelyettese nyitotta meg, majd dr. Szabó Hedvig, a konzorciumvezető NBSZ főigazgatója, valamint dr. Karlócai Balázs, a konzorciumi tag - IdomSoft Zrt. vezérigazgatója köszöntötte a konferencia résztvevőit. Az InfoLab szakmai vezetője, Orosz Péter röviden ismertette a konzorcium fő kutatási irányait.
Balról jobbra: Sebők Katalin, dr. Szabó Hedvig, dr. Karlócai Balázs, Orosz Péter
Az InfoLab keretein belül az NBSZ jelenleg három fő témában végez tudományos tevékenységet: az 5G mobil hálózatok rádiós interfészén alkalmazott protokollok, illetve sérülékenység vizsgálata; valósidejű sérülékenység detektálás és menedzsment mesterséges intelligencia bevonásával (kiberbiztonság); protokollok és titkosítási algoritmusok sebezhetőségének vizsgálata, kvantumkriptográfia.
Az IdomSoft Zrt. kutatásai az alábbi főcsoportokra fókuszálnak: ügyfélközpontú, költséghatékony digitális közigazgatás; MI módszerek alkalmazása az e-közigazgatásban; nemzeti adatvagyon védelme. Az InfoLab Nemzeti Labor keretében jött létre Biztonságos Digitális Társadalom Innovációs Klaszter.
Az InfoLab kettős céllal rendelkezik: a kutatásoknak támogatniuk kell a feltörekvő technológiák biztonságos bevezetését és alkalmazását, valamint meg kell könnyíteniük az államigazgatás digitális átalakulását. Ugyan a konzorcium kéttagú, de számos kutató partnerrel rendelkezik, körük folyamatosan bővül.
A konferencián a konzorcium tagok témavezetői az Óbudai Egyetem, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a SZTAKI, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szakértőivel tartottak rövid előadást kutatási témáikról.
Az InfoLab kutatási témái: