Skip to main content
Főoldal
HUEN

Main navigation

  • Kutatási témakörök
  • Hírek
  • Publikációk
  • Partnerség
    • Konzorciumi tagok
    • Hazai partnerek

A jövő mindennapjainak biztonsága

Az Infokommunikációs és Információtechnológiai Nemzeti Laboratórium (InfoLab) kettős célt tűzött ki maga elé: kutatásainak támogatnia kell a feltörekvő technológiák biztonságos bevezetését és alkalmazását; valamint az államigazgatás digitális átalakulását.

Bővebben

Aktuális hírek

További hírek
 
2025. ápr. 17.

SZAKMAI NAP ÚJ KÖNTÖSBEN

Az Infokommunikációs és Információtechnológiai Nemzeti Labor (INFOLAB) immár hagyományosan idén tavasszal is április hónapban tartotta meg a kutatási eredményeket fókuszba helyező Szakmai Napját. A
Tovább
Bővebben
 
2024. nov. 28.

VEZETNI ÉS IRÁNYÍTANI A DIGITÁLIS VILÁGBAN

A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendezték meg a „Vezetni és irányítani a digitális világban VI.” című konferenciát 2024. november 14-én Készenléti Rendőrség Kerepesi úti objektumában. A
Tovább
Bővebben
 
2024. nov. 20.

A 9. KIBER EGÉSZSÉGÜGYI KONFERENCIÁN IS ISMERTETTÜK AZ INFOLAB KUTATÁSOK TÉMÁBAN ELÉRT EREDMÉNYEIT

2024. november 6-án az EU Kiberbiztonsági Ügynöksége (ENISA) együttműködve a budapesti Semmelweis Egyetemmel és az NBSZ Nemzeti Kibervédelmi Intézettel megrendezte a 9. e-Health Security konferenciát
Tovább
Bővebben

Kutatási témakörök

 

5G

A jövő mobilhálózatain belül alkalmazott protokollok megismerése, az 5G magas szintű adatvédelmét és biztonságos működését biztosító technológiák, lehetséges eljárások vizsgálata.
Bővebben
 

Kiberbiztonság

A valós idejű sérülékenység detektálás és menedzsment kérdésköre, az adott IT rendszerek fenyegetettségével kapcsolatban folyamatosan felmerülő információk értékelése és felhasználása.
Bővebben
 

MI módszerek alkalmazása az e-közigazgatásban

Az MI-n alapuló technológiák önkormányzati, vagy akár nemzetbiztonsági célú bevezetése és alkalmazási lehetőségeinek kutatása, a magyar nyelv digitális nyelvi modellezése.
Bővebben
 

Nemzeti adatvagyon védelme

A nemzeti adatvagyon védelméhez szükséges új, vagy meglévő mély neurális hálózatokon és különböző gépi tanulási algoritmusokon alapuló módszerek kidolgozása, továbbfejlesztése és integrálása.
Bővebben
 

Ügyfélközpontú, költséghatékony digitális közigazgatás

MI-n alapuló megoldások e-közigazgatásba történő bevezetése és az érintkezésmentes, teljes mértékben digitalizált, automatizmusokkal támogatott biztonságos és zökkenőmentes ügyintézés.
Bővebben

Konzorciumi tagok

Nemzetbiztonsági Szakszolgálat

IdomSoft Zrt.

Kapcsolat

Komé Gábor

1399 Budapest 62. Pf: 710.
+36 1 325 7672
infolab@nbsz.gov.hu

© 2020-2021 Infokommunikációs és Információtechnológiai Nemzeti Laboratórium, Budapest