Skip to main content
Főoldal
HUEN

Main navigation

  • Kutatási témakörök
  • Hírek
  • Publikációk
  • Partnerség
    • Konzorciumi tagok
    • Hazai partnerek
  1. Főoldal
  2. Hírek
2023. nov. 15.

Sikeresen lezajlott az Infokommunikációs és Információtechnológiai Nemzeti Laboratórium Szakmai Napja

2023. november 9-én az InfoLab Szakmai Napja nagy érdeklődés mellett zajlott le. A zártkörű rendezvénynek az IdomSoft Zrt. biztosította a helyszínt, a főszerep pedig ezúttal is a tudománynak és a kutatásnak jutott.

szakmai nap

Az eseményt Bódis László, a KIM helyettes államtitkára nyitotta meg. Az üdvözlő bevezetőt Dr. Tóth Bence, az NKFIH Tudományos és Nemzetközi Elnökhelyettese szakmai titkárának beszéde követte, majd a konzorciumi vezetők méltatták a kutatásokat és az abban résztvevőket.

A szakmai előadássorozatot Dr. Szeberényi Imre, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem docense kezdte meg a nemzeti adatvagyon szemantikai interoperabilitásával kapcsolatos kutatás bemutatásával. Ezután Dr. Zelena Viktória, az IdomSoft Zrt. portfólióért felelős divízióvezetője, a mesterséges intelligencia technológiák adatvédelmi vonzatainak szakértője, az ügyintézési eljárások formális leírása és a gépi reprezentáció témakörében a Pázmány Péter Katolikus Egyetemmel folytatott közös kutatásokba avatta be az érdeklődőket.

InfoLab Szakmai Nap 2023

Az ebédszünet után az 5G kutatási fókuszú előadások következtek: az 5G mobilhálózat preparálása, SOC rendszerbe log becsatolása témakörben Vörösné dr. Bánáti-Baumann Anna az Óbudai Egyetem Biomatika és Alkalmazott Mesterséges Intelligencia Intézet igazgató-helyettese tartott előadást, a  rádiós interfészen alkalmazott protokoll vizsgálatának folyamatába Dr. habil Wührl Tibor, az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának kutatási dékánhelyettese adott betekintést, majd az IoT eszközbiztonságról hallgathatták meg a résztvevők Prof. Dr. Rajnai Zoltán Magyarország Kiberkoordinátora értekezését.

A Szakmai Nap utolsó részében a mesterséges intelligencia segítségével történtő valósidejű sérülékenységi információ menedzsmentről, a feltört weboldalak és eszközök felderítésére irányult kutatásról tartott előadást Rigó Ernő, a SZTAKI okleveles mérnök informatikusa.

A rendezvény zárásaként a jövőbeni kutatási irányokat vázolták fel a szakmai vezetők.

A Tudomány hónapjában megrendezett szakmai napon a résztvevők mind az 5G technológia, mind a mesterséges intelligencia alkalmazása kapcsán tartalmas és előremutató előadásokkal gazdagodhattak, olyan hasznosulásokról is hallhattak, mint egy közeljövőben bevezetésre kerülő életmentő balatoni applikáció vagy az egészségügyi ökoszisztéma kapcsán készített fenyegetésmodellezés.

Kapcsolat

Komé Gábor

1399 Budapest 62. Pf: 710.
+36 1 325 7672
infolab@nbsz.gov.hu

© 2020-2021 Infokommunikációs és Információtechnológiai Nemzeti Laboratórium, Budapest