2023. november 9-én az InfoLab Szakmai Napja nagy érdeklődés mellett zajlott le. A zártkörű rendezvénynek az IdomSoft Zrt. biztosította a helyszínt, a főszerep pedig ezúttal is a tudománynak és a kutatásnak jutott.
Az eseményt Bódis László, a KIM helyettes államtitkára nyitotta meg. Az üdvözlő bevezetőt Dr. Tóth Bence, az NKFIH Tudományos és Nemzetközi Elnökhelyettese szakmai titkárának beszéde követte, majd a konzorciumi vezetők méltatták a kutatásokat és az abban résztvevőket.
A szakmai előadássorozatot Dr. Szeberényi Imre, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem docense kezdte meg a nemzeti adatvagyon szemantikai interoperabilitásával kapcsolatos kutatás bemutatásával. Ezután Dr. Zelena Viktória, az IdomSoft Zrt. portfólióért felelős divízióvezetője, a mesterséges intelligencia technológiák adatvédelmi vonzatainak szakértője, az ügyintézési eljárások formális leírása és a gépi reprezentáció témakörében a Pázmány Péter Katolikus Egyetemmel folytatott közös kutatásokba avatta be az érdeklődőket.
Az ebédszünet után az 5G kutatási fókuszú előadások következtek: az 5G mobilhálózat preparálása, SOC rendszerbe log becsatolása témakörben Vörösné dr. Bánáti-Baumann Anna az Óbudai Egyetem Biomatika és Alkalmazott Mesterséges Intelligencia Intézet igazgató-helyettese tartott előadást, a rádiós interfészen alkalmazott protokoll vizsgálatának folyamatába Dr. habil Wührl Tibor, az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának kutatási dékánhelyettese adott betekintést, majd az IoT eszközbiztonságról hallgathatták meg a résztvevők Prof. Dr. Rajnai Zoltán Magyarország Kiberkoordinátora értekezését.
A Szakmai Nap utolsó részében a mesterséges intelligencia segítségével történtő valósidejű sérülékenységi információ menedzsmentről, a feltört weboldalak és eszközök felderítésére irányult kutatásról tartott előadást Rigó Ernő, a SZTAKI okleveles mérnök informatikusa.
A rendezvény zárásaként a jövőbeni kutatási irányokat vázolták fel a szakmai vezetők.
A Tudomány hónapjában megrendezett szakmai napon a résztvevők mind az 5G technológia, mind a mesterséges intelligencia alkalmazása kapcsán tartalmas és előremutató előadásokkal gazdagodhattak, olyan hasznosulásokról is hallhattak, mint egy közeljövőben bevezetésre kerülő életmentő balatoni applikáció vagy az egészségügyi ökoszisztéma kapcsán készített fenyegetésmodellezés.